Remake po 10 letech

LASOAktuality

V roce 1975 natočili Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin poněkud potrhlé zpracování Artušovské legendy s názvem Monty Python and the Holy Grail.

V roce 2005 napsali Eric Idle a John Du Prez na motivy tohoto kultovního filmu muzikál Spamalot, který slavil obrovské úspěchy na Broadwayi i jinde po celém světě.

V roce 2008 spáchal Petr Krajíček na motivy tohoto muzikálu Rytíře kulatého stolu (texty písní spolu s Janem B. Krejčím) a v květnu toho roku se konalo jeho jediné představení. Na tomto památném stavebním kameni následně vznikl Hudební a divadelní spolek LASO, který od té doby inscenoval 6 dalších muzikálů a činoher, na jejichž téměř 30 představeních nám již tleskalo kolem 11000 dlaní.

V roce 2018 jsme se rozhodli tímto remakem oslavit nejen výročí našich divadelních začátků, ale i společnosti Logos, v jejímž zázemí se tento první pokus odehrál. Firma už neexistuje, dávno je součástí nadnárodní korporace, ale na její nevšední firemní kulturu a partu lidí v ní se dá těžko zapomenout.

Režie se opět ujal Marek Král a proti původnímu obsazení jsme tentokrát soubor výrazně omladili. Není bez zajímavosti, že průměrný věk nových členů souboru se pohybuje rovněž kolem 10 let 🙂

Sdílejte...